Władza

tutaj mozna dokonac poprawki lub skorzystac z pomocy innych uzytkownikow przed ostateczna publikacja w odpowiednim miejscu

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

elutka

Władza

Post autor: elutka »

"Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie." / John Emerich Edward Dalberg-Acton



Na głowę posyp popiół - natenczas korona
zalśni pozłoty smugą. A w głowie oleum
najlepszym namaszczeniem. Wtedyś pomazańcem,
gdy berło zwieńczy serce - honoru trofeum.

Gdy tłuszcza swego króla wyklina i bluzni
majestat obrażony i karzący sądem,
zaświadcza o tyranii, władzy absolutnej,
co siłą chce wymuszać, zgubiwszy rozsądek

i berło połamane na karkach; na tarczy…
A władzę sankcjonować mądrością wystarczy.

Władco, sobie przywilej nadaj - jak szlachectwo -
ludowi wolność słowa - rozumu świadectwo.
nanie

Post autor: nanie »

ja władzę absolutną próbowałam na swoich psach, polegało to na tym, że dawałam/daję im całkowitą wolność (no dobra, do granic moich przepięknie pogryzionych butów, ale to moja wina, bo ich nie chowałam/nie chowam), a im więcej jej dostawały/dostają, tym bardziej, nie wiedziały/nie wiedzą, co z nią zrobić i tym bliżej, taka jedna łaciata, chodzi mi z nosem przy łydce i pilnuje, żeby jej czasem nie uciekła, władza;), więc kompletnie nie rozumiem, trzymania za pysk:)
(oczywiście zdarza się, że moja strasznie ciekawska suka, się okropnie zawącha i ma swoje sprawy, a ja swoje, do przemyślenia, i znikniemy sobie z oczu, wtedy dostaję histerii, prawie, jak ją szukam, i ona też jest przerażona, sądząc, po mowie ciała, kiedy już wpadamy sobie w ramiona, bo nigdy jej nie oszukałam, ani ona mnie, że pomimo tej wielkiej przestrzeni, którą sobie dajemy, bardzo nam na sobie zależy:)

nie wiem, czy to dokładnie jest na temat, ale niech sobie pobędzie
na marginesie :)
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Aż razi oczy mądrością i cieszy formą.
elutka

Post autor: elutka »

Nanie, nie wiem czy tez w temacie, ale dorzuce, ze moj pies z uporem maniaka, probuje mna wladac absolutnie :)
elutka

Post autor: elutka »

Jak razi to moze niedobrze, andreas? :)
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Razi, w rozumieniu jak najbardziej na plus!
Prezes powinien to przeczytać. :-)
nanie

Post autor: nanie »

ela, ja mam tylko jedną zasadę, o godzinie takiej to a takiej, różnie, moja poduszka, należy tylko do mnie, a tak, to mojej suczce, nawet chętnie przekazuję berło, o dziwo, natychmiast je wypuszcza, jak w pobliżu pojawi się jakaś ponętnie śmierdząca kość ;)
elutka

Post autor: elutka »

Andreas, u mnie w robocie prezes powinien z pewnoscia ;)
elutka

Post autor: elutka »

Generalnie, nanie, to u mnie zapanowala jakas anarchia - ja nie panuje nad psem, a pies nade mna. ;)
nanie

Post autor: nanie »

jeśli nie lata, za każdym, właścicielem nogawki, aby go dotkliwie pokąsać w łydkę, albo za wszystkimi rowerzystami, bądź uprawiającymi wieczorne biegi przez płotki, z zębami, to też dobrze, ela:)
elutka

Post autor: elutka »

No wlasnie sek w tym, ze lubi ukasic za lydke. Na szczescie - nie mnie :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości