13

tutaj mozna dokonac poprawki lub skorzystac z pomocy innych uzytkownikow przed ostateczna publikacja w odpowiednim miejscu

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

nanie

13

Post autor: nanie »

pociągali mnie zawsze chłopacy stabilni, którzy widzą, bez trójwymiarowych okularów, ponad członkiem, jak się ułożyć na kobiecie, z czarnym charakterem

marilyn monroe


(tak by powiedziała, gdyby mogła, dać się oskubać z jedynej spódniczki, która jej służyła, na okoliczność, happy birthday to you)


szukam
usprawiedliwienia
niech będzie wątłe i nich się trzyma
na ostatnich nogach

niesamowite

kiedy już stoisz w nieśmiałym berecie
z nieprawdziwego moheru
i pewnie myślisz

o niewybujałych
przez sport piesiach platona
to ja się jeszcze nawet nie urodziłam
w habicie

dziwne
że ty pierwszy

patriota poleciałeś na marsa
po lepsze życie
i nie zostałeś tu gdzie ja muszę się męczyć
tylko po to abyś mnie oskarżył
o najęte kłamstwa
elutka

Post autor: elutka »

Nie wiem nanie, czy o to chodzi,
ale zauwazam, ze w temacie patriotyzmu najbardziej
stanowczo wypowiadaja sie emigranci. I na temat oceny sytuacji w kraju.

Podoba sie tekst bardzo.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15412
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

elka bo patriotyzm powstal w paryzu
jakby nie bylo
literatura partiotyczna powstawala na emigracji
historia polskiego patiotyzmu to nie zabory
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

Dobra Fobiak. Ja nie kwestionuje ze emigrant kocha ojczyzne. Pozwole sobie tylko rozgraniczyc emigracje polityczna od ekonomicznej. I uwierz, o sytuacji w kraju espercko wypowiadaja sie ludzie, ktorzy z "niezawislych" mediow poznaja krajowe realia. Majac blade pojecie z autopsji.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15412
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

elka ale nie ma emigracji politycznej
nie przekonasz mnie ze kuklinski byl emigrantem politycznym
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

no pewnie, ze wiele takich "politycznych", to tylko manewr,aby dostac pewne prawa. Ale siegnales do historii - kwestionujesz ze to byla emigracja polityczna?
Zreszta, ja mam na uwadze tych, ktorzy siedza przed TV na Zachodzie, lykaja "pomoce publiczne", "srednie krajowe", oszlamiajace wzrosty PKB i psiocza na nas, ze sie czepiamy.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15412
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no nie ma emigracji politycznej bo w polsce nie bylo kary smierci, ludzie dostawali azyle bo cos sobie zmyslili a jakies podstawy musieli miec aby moc zostac. wystarczylo, ze ktos sie przyznal ze siedzial za ak (doslownie a kury kaczki), trudniej mieli ci, ktorzy mieli jako takie wyksztalcenie bo z nimi moglo byc cos nie tak. emigranci z innych kontynentow nie musieli prosic o azyl wystarczylo, ze znalezli sponsora w jakims kraju. w czasie stanu wojennego prawie wszyscy dostawali azyle na zachodzie ale oni uciekali albo przed wojskiem albo sie przestraszyli, ze bedzie sie krew lala i zbrudza sobie rece. najwieksza grupa to ci ktorzy nie korzystali z azylu tylko ze swojego pochodzenia. emigranci polityczni to przewaznie z krajow dyktatorskich.
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

wydaje się, że autorka mogła mieć inną rzecz na myśli. zagrabianie przestrzeni pod wierszem dla własnych dziwacznych wynurzeń jest równoważne z okazywaniem braku szacunku dla twórcy. apeluję o trochę więcej taktu i elegancji.
elutka

Post autor: elutka »

nanie, ratunku, powiedz cos, bo na chamke wychodze... i grabiezce... :((((
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15412
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

nanie pisze:przez sport piesiach platona
dajcie zyc grabarzom
nanie

Post autor: nanie »

coś ty, ela, wszystko spoko, muszę się bawić w korpus dyplomatyczny, więc powiem tylko, że poszłaś po mojej myśli:)
elutka

Post autor: elutka »

Ufff, czyli jednak nie calkiem oftop! :)
A juz wyrzuty sumienia mialam, ze od rzeczy plote :)
nanie

Post autor: nanie »

tak na marginesie, spodobało mi się, samaprawda, to przyniosłam
:)

~ napisał(a):
"Polska.

Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny(!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy(!). Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.

Polacy! Jak wy to robicie?"
elutka

Post autor: elutka »

no. Dobre
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości