miałem dziś sen o cieniu i fobiaku...

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

ann13

Post autor: ann13 »

a mi się nic nie sni

bo cierpię na bezsenność:P)
to co to znaczy ewus?, hahha
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

13 a mnie śniło
że mi oko wygniło
ja patrzę
mazi mazi
drugie wyłazi:)
Anty_Fobia bleeeee
ewa
Posty: 373
Rejestracja: 2007-02-18, 07:15
Kontakt:

Post autor: ewa »

Aniu.........długo nie odpisywałam, bo zastanawiałam się solidnie co to może być :roll: i szukałam rozwiązania.....

Zatem po pierwsze:

Według znanych statystyk 35% przypadków bezsenności to zaburzenia psychiczne (depresje, psychozy oraz zaburzenia lękowe, w których bezsenność należy do zespołu objawów), 12% - tzw. zespół niespokojnych nóg, okresowe ruchy kończyn (zaburzenia, które utrudniają sen), 12% - używanie różnych leków (paradoksalnie - także leków nasennych), 6% - bezdechy w czasie snu, 5-10% - zaburzenia rytmu snu i czuwania, 4% - choroby somatyczne (np. przerost gruczołu krokowego, który zmusza do częstego wstawania w nocy).........



Po drugie: :-P



Wspólne spanie może przejściowo obniżać poziom inteligencji, nawet jeśli nie dochodzi do seksu - informuje "New Scientist".
Jak wykazały badania zespołu Gerharda Kloescha z uniwersytetu w Wiedniu, już samo dzielenie z kimś łóżka obniża jakość snu. Badania przeprowadzono na ośmiu bezdzietnych parach żyjących w nieformalnych związkach. Uczestnicy wypełniali ankietę a także nosili "aktigrafy" - urządzenia do monitorowania aktywności pozwalające ocenić ich sen w ciągu dziesięciu nocy spędzonych wspólnie i dziesięciu spędzonych osobno.

Dały się zauważyć różnice między płciami. Mężczyźni uważali, że z partnerką śpi im się lepiej, natomiast kobiety były przeciwnego zdania. W rzeczywistości obie płcie gorzej się wysypiały - nawet gdy nie dochodziło do kontaktów seksualnych. Niewyspanie podnosiło u mężczyzn poziom hormonów stresu, a proste testy na inteligencje rozwiązywane następnego dnia wypadały gorzej. Kobietom udawało się zasnąć głębiej, a poziom hormonów stresu oraz wyniki testów wypadały lepiej niż w przypadku mężczyzn. Jeśli chodzi o sny, kobiety pamiętały je lepiej śpiąc samotnie, natomiast mężczyźni - gdy wcześniej uprawiali seks.......


A potrzecie.......:

to idę spać........padam :->
Dobranoc.


Lukrecjusz mówił, że sny spełniają nasze marzenia – czyli rozładowują nasze wewnętrzne napięcia............. :roll:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości