informacja dotycząca działu "Parawan"

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

robert kobryń

informacja dotycząca działu "Parawan"

Post autor: robert kobryń »

W dziale nastąpiły spore zmiany. Ma to związek z następującymi wydarzeniami.

http://www.rynsztok.pl/index.php/forum/fresh/1/

http://liternet.pl/grupa/wolnosc-slowa/ ... zony-na-er
ann13

Post autor: ann13 »

Małgorzata Köhler:

"Romek,
widzę zasadniczą różnicę.
Przeklejenie tekstu na erekcjato.eu ma służyć jedynie podniesieniu atrakcyjności tego niszowego portalu, który odnosi z tego przynajmnie prestiżową korzyść."

ojej, jaka się wielka poetka odezwała


































z literówka w tle;)
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

no niestety, gosia ma konkretnie w bani poprzewracane
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku mogles linki podoklejac, skad przekleiles,
jesli pod utworem nie ma duzego C w koleczku to mozesz przeklejc. autor upublicznil utwor wiec musi sie z tym liczyc, ze utwor pojdzie w swiat. nie zmieniles utworu, czyli autor ma swoj twor nienaruszony. druga sprawa ten portal nie jest komercyjny, nie zarabia na utworach i na reklamych, czyli nie zarabia na utworze. na portalu jest na dole znak CC czyli z tego portalu moze kazdy kopiowac ale nie moze, wklejac na portalach z reklamami, czyli zarabiac. nie wiem co maja na rynsztoku ale mozesz sprawdzic. autorka pod utworem powinna zaznaczy wyraznie, ze zabrania kopiowania utworu.

ale ona jest wstretna u hu hu hu hu...
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

to pikuś, lepsza beka jest jak Borowski jedzie po niej na nieszufli
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

mogles ja wyruchac nie wloczylbys sie po adwokatach i nie ciagalaby cie po sadach

http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.pl

[ Dodano: 2012-05-19, 20:17 ]
liternet to portal komercyjny
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

spraw żadnych nie będzie,
liczy się tylko taniec
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

chyba jasne bylo od poczatku ze do parawanu mozna wklejac ale w porozumieniu i za zgoda samego autora wiec jesli ktos sie go uprzednio nie zapytal to juz jego problem, w sumie nie wiem czemu zalozylam ze oni o tym wiedza
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

lilka, dotyczy to tylko kopiowania z portalow zastrzezonych, ktore oznaczone sa symbolem albo na portalu lub pod utworem pisze wyraznie, ze kopiowanie jest zabronione. google nie zabrania kopiowania i nawet to co jest zastrzezone krazy po swiecie poniewaz jest powielane na serwerach i sladow takich sie nie zatrze, chyba, ze autorowi na tym bardzo zalezy i sam wyszuka slady swojego utworu i zadba o to aby one znikly. kazdy, kto publikouje na necie bez wszelkich zastrzenien, musi sie liczyc z tym, ze jego praca zostanie skopiowana i wykorzystana gdzie indziej. nie ma to nic wspolnego z pracami autorskimi bo tych nie wolno naruszac.

[ Dodano: 2012-05-20, 11:39 ]
nalezy pamietac o zrodlach zawsze nalezy je podac, nawet przy cytatach lub materiale z ktorego sie korzysta, np: komentarzach, materialch prasowych itp.

[ Dodano: 2012-05-20, 12:11 ]
publikuje*
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

no moze ale ladnie jest zapytac autora
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

zastanawiam się jednak, czy nie usunąć tego wiersza
jest już 90 kilka odsłon, efekt jest taki, że ta idiotka
promuje się dzięki erekcjato.eu
no i co to za sens, żeby po usunięciu wierszy innych o wielu lepszych autorów, to coś paskudziło dział parawan
w sumie, to przesunę to do działu chlewik, pod warunkiem, że będę wiedział, jak to sięrobi

[ Dodano: 2012-05-22, 13:59 ]
przesunąłem do chlewika
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

"Prawa Autorów są chronione
ustawami i konwencjami międzynarodowymi.
Kopiowanie, przedruk i wykorzystanie fragmentów obszerniejszych
niż przewiduje ustawa tylko za zgodą Autorów.
ISSN 2080-5780"

podobnie mozna oznaczyc portal lub utwory i nie bedzie problemow. nie ma zadych zastrzezen, to znaczy, ze kazdy moze sobie utwor skopiowac, wydrukowac bez pytania. wazne jest aby na nim nie zarabial i go nie przerabial zachowujac prawa autorskie.

jakby sie kazdy kazdego pytal na necie czy moze skorzystac z czyjejs pracy to nie bylo by zadnego rozwoju i poczty-e bylyby
zapchane.
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

najważniejsze, że sytuacja zakończyła się happy endem i autorka trafiła tam, gdzie jej miejsce
ann13

Post autor: ann13 »

rajski, tej paniusi z pewnością nie chodziło o to, aby jej wierszyczek wylądował w chlewie, tylko stąd zniknął i bez względu na jej pretensjonalną zołzowatość, bardzo płaską, powinieneś spełnić jej życzenie, lub rozkaz, bo ma do niego prawo, jeśli nie autorskie, nie znam się, czy zaszło naruszenie, to moralne, poza tym, chlewem sam sobie strzelasz w głowę, bo ja tu umieszczam, kopiuję, utwory obcych poetów, których za żadne skarby nie wsadziłabym do śmietnika, rozumiem, że można sobie obrzydzić coś, co ktoś prezentuje, czyli utwór, przez postawę autora, ale trzeba mieć też szacunek do siebie, do własnych upodobań, odczuć i powinieneś to zwyczajnie skasować
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

a jak usuwasz z domu śmieci, to jak to robisz?
wyrzucasz do śmietnika
na erekcjato śmietnikiem jest dział 'chlewik'
innymi słowy - usunąłem ten utwór do chlewika
ann13

Post autor: ann13 »

nie wdając się w szczegóły, bo by mogło okazać się co innego, ja do domu, śmieci nie przynoszę, a ty po co w takim razie na erekcjato znosiłeś śmieci (w swoim przekonaniu) i wrzucałeś je do parawanu?
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

tego wyjaśnić niestety nie mogę. wiedz jednak, że wiele miało to wspólnego z wolą kosmosu. nie mogłem też wystrzelić w kosmos (czyli podłóg Twojej terminologii, skasować) tego utworu, jak zrobiłem to z innymi wierszami, a to z tej przyczyny, że tamte były przesiąknięte pozytywną energią, czyli kosmos z chęcią je przyjął.
ten jednak przesiąknięty był osobą autorki, której intrygancki charakter spowodował, że wszechświat nie życzył sobie go. zapytasz - a co ma kosmos do możliwości wciśnięcia przycisku - usuń? teoretycznie nic, jednak od jakiegoś czasu postępuję zgodnie z wolą kosmosu, co zapewnia mi spokój wewnętrzny, a nawet, przyznam nieskromnie, jestem chwilami wynagradzany za tą harmonijną postawę.
reasumując, musiałem ten utwór usunąć konwencjonalnymi metodami, a więc do śmietnika.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości