Erekcjato gruntownie ogrodnicze - na bis

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Erekcjato gruntownie ogrodnicze - na bis

Post autor: Boob »

autor: martor

Ooo - gród się wyłania
jakieś kominy jakieś dymy
kołderka z mgieł a może tęcza

poniżej kwiaty - płatki w darze
ptasim trelom i ćwierkaniom
motyl zaprasza do altany
chyba sen kwitnącej wiśni...
czy to się komuś jeszcze wyśni?

już nogi idą w bose tany
murawa ściele się kajaniem
i trochę zemstą - szepcząc
'panie
w kominku płonie
podejdź bliżej ogrzej dłonie'

a wiśnie kwitną kwitną kwitną
i zakwitną cały świat

tu nagle gołąb z zagrychą w pysku
gruchnął do wróbla na całe lotnisko























































po ile działka?




ps.
Pytanie do Lili, czy to według Ciebie jest erekcjato? Bo nie rozumiem intencji tej prezentacji.
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

jest to jedne z najlepszych erekcjato jakie widzialam , pomijajac dobry liryczny tekst, jest jeszcze zabawne , zaskoczenie oparte jest na tym ze piekny krajobraz okazuje sie narkotyczna wizja , a dwuznacznosc slowa dzialka to sprytne rozwiazanie , no i nie ma zbednego rozwlekania .
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Mam co najmniej poważne wątpliwości czy ten utwór jest erekcjato. Gloryfikowanie tego utworu jako jednego z najlepszych jest moim zdaniem przesadą i wyrazem daleko idącej uprzejmości z Twojej strony. Liryka w tym utworze porównując do warsztatu np. Wojciecha, Twojego czy liryki
w wierszach elutki kształtuje się na poziomie niskich stanów. Wstawienie w tą rajską wizję pszczółki Mai i do towarzystwa trutnia Gucia też by tego nie zmieniło. Biorąc pod uwagę zasady zgodnie z ustaloną definicją ere użyta pointa jest kontynuacją tekstu chociażby biorąc pod uwagę zastosowanie pytajnika który zamyka cały tekst ( brak konsekwencji albo stosuje interpunkcje albo nie). Nie jestem praktykiem w używkach i mogę mieć jako czytelnik wątpliwości co może się jawić. Natomiast zapadł mi w pamięci bardzo dobry film Odmienne stany świadomości w reżyserii Paddy'ego Chayefsky'ego w tym dziele wizja skutków brania środków halucogennych jest drastycznie odmienna i może prowadzi ć do samozagłady. Wtrącenie dwóch ostatnich wersów żeby dostosować tekst do zasad ere jest mało wiarygodne. Na marginesie jeśli jestem na haju zagrycha w tym momencie nie jest mi potrzebna bo przecież MAM WSZYSTKO. Jeśli pytanie po ile działka ma być jedną styczną z pomysłem wizji narkotycznej postaci rajskiego ogrodu (chyba) w tle zakłócone architekturą pzremysłową to jest to bardzo cieniutkie. Szczególnie dla tych którzy nie interesują się dyscyplią. Pytanie o cenę działki dla niezaawansowanych równie dobrze może kojarzyć się zakupem działki budowlanej , rolnej czy rekreacyjnej etc. Jawi się pytanie do kogo dedykowany jest ten utwór czy do wąskiego grona użytkowników czy autorów.
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

wlasnie dwuznacznosc dzialki budowlanej i narkotyku jest atutem i glownym zartem w 1 sekundzie to ziemia w 2 dochodzi w czym rzecz w calym tekscie , taka erekcja wielokrotna , erekcjato w wersji kobiecej
ten utwor mi sie podoba bo jest bystry i mnie zaskoczyl wiec wrzucilam go tam gdzie moge sobie wracac , kazdy ma do tego prawo a o gustach sie nie dyskutuje wiec jesli chcesz sie spytac o moja interpretacje ok , jesli chcesz podzielic sie swoja super , ale jesli probujesz uznac moja za niewazna i bledna , przesadna, doszukiwac sie prawdy absolutnej w poezji to yyy ja juz do tablicy nie podejde bo wygladaloby to troche na lopate od ktorej ponoc stronisz
nie zgadzam sie w tej kwestii z toba ,i to naprawde nie znaczy ze uwazam ze nie jestes madry czy twkisz w bledzie. jesli cos zachwalasz co mi sie nie podoba nie wkrocze nagle z odsiecza mowiac nie to nie tak
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Prawda absolutna

mi sie podoba bo jest bystry i mnie zaskoczył
mam do tego prawo
a o gustach się nie dyskutuje

nie zgadzam się z tobą
jeśli coś zachwalasz co mi się nie podoba
nie wkroczę nagle z odsieczą mówiąc
nie to nie tak

więc jeśli chcesz sie spytać o moją interpretację ok
jeśli spróbujesz uznać moją za nieważną, błędną,
czy przesadną, ja już do tablicy nie podejdę
jeśli chcesz podzielić się swoją
super

naprawdę nie znaczy że uważam
że nie jesteś mądry czy tkwisz w błędzie
w czym rzecz - doszukiwać się prawdy absolutnej
w tej kwestii
yyy…
w 1 sekundzie to ziemia w 2 dochodzisz











PS.
Pozwoliłem sobie wykorzystać Twój komentarz z drobną korektą żeby ułożyć ten tekst.
o gustach się nie dyskutuje zgoda, pozostanę jednak przy swojej opinii. dzięki , pozdrawiam
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

nigdy nie probowalam jej zmienic , wiec nie rozumiem tego tematu , pozdr.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości