ślubuję ci

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

ann13

ślubuję ci

Post autor: ann13 »

wśród znajomych ściska jej rękę
pod swoim ramieniem
w posłanym na lewy i prawy brzeg uśmiechu
szczęka stal w jego głosie i oczach
pokazując kierunek

wystarczy jeden wzburzony kłębuszek nerwu
żeby znalazł miejsce dla swojej pięści
w środku brzucha pod żebrami
gdziekolwiek

oprócz twarzy
jest przecież najwyższym urzędnikiem w ministerstwie kultury

nie lubi jak bez sensu nosi przeciwsłoneczne okulary
tylko zimą pozwala sobie trafić w łuk brwiowy
który pozszywany naturalnie można zakryć
czapką lub kapturem

do perfekcji opanowała sztukę znikania
ale zawsze ją znajdzie
schowaną w szafie między strachami

to tam trzyma w objęciach połamane obietnice
bolą bardziej niż uderzenie kolanem o ścianę
nie przysięga zemsty
modli się tylko o kawałek wieczornego spokoju
z podjadaniem wyprażonej kukurydzy i filmem

na dobre i na złe

jakie to szczęśliwe małżeństwo rzuci czasem ktoś z boku
w zachmurzone powietrze
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Zbyt pięknie ujęte dla takiego skurczybyka.
Tak bywa u peelki,
a jeszcze mogą być w to wmieszane dzieci.
Dobry tekst!
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
ann13

Post autor: ann13 »

ale jakby było mocniej, to ten zwyrodnialec mógłby umknąć, być może w akcie zemsty, kobiety
nie lubię pisać pod nieosobistym wpływem, ale nie mogłam się powstrzymać

http://tygodnik.onet.pl/30,0,52683,mysz ... tykul.html
elutka

Post autor: elutka »

brawo, Ann za podjęcie tematu, bo samo życie.... najciekawsze jest to, że jak ktoś uderzy obcego, powiedzmy na ulicy, to mu bidy nie zabraknie. W domowym zaciszu przemoc w rodzinie skutkuje byle jaką interwencją policji (satrapę zatrzymają, gdy jest na fleku, trzeźwego niekoniecznie) i ewentualnie długą procedurą nadania niebieskiej karty, którą można sobie podetrzeć.. albo wsadzić. o ile nękaną stać na opłacenie obdukcji lekarskiej.
Jeszcze gorzej sprawy się mają w przypadku przemocy psychicznej i ekonomicznej - tutaj sukcesy wymiaru można między bajki, albo tam gdzie tę niebieską kartę
ann13

Post autor: ann13 »

z tym tematem ela, to chciałam tylko lufcik otworzyć, jest studnią bez dna, ale jak się czegoś nie doświadczy, nie zetknie, to łatwo wykrzywić, a to bolesne sprawy, mam nadzieję, że nie narobiłam w nich bigosu

jeszcze mnie zastanawia, czy jakąś specjalną osobowość musi mieć kobieta, która się wikła w takie układy, daje się krzywdzić, nie tylko sobie, bo co gorsza dzieciom, które sądzę, że żyją z takim obrazem stosunków, dopóki nie umrą, są nimi naznaczone

myślę też, że wiele kobiet, w ogóle, nie uświadamia sobie, że są ofiarami przemocy, tej psychicznej, czy na tle ekonomicznym, tylko tak sobie myśli, że ma męża chama, a to przecież nic takiego groźnego, nabiera do niego byle jakiego obrzydzenia, bo gdzieś tam wierzy, że się zmieni, gówno prawda

mam taką koleżankę, przecudnej urody, po germanistyce, obserwowałam ją w różnych sytuacjach, przez dwa lata, miedzy innymi, pracowałyśmy ze sobą, wyjeżdżałyśmy razem na wakacje i spotykałyśmy się na miejscu, kontakt mój z nią trwa nadal, i to już będzie jakieś sześć lat, to osoba niezwykle żywiołowa, przebojowa, elokwentna, mądra, inteligentna, z pasjami (zapisała się nawet na kurs wypiekania pierników;), nadążająca za światem, pod każdym względem, a jednak w domu, w którym się zasiedziała, po urodzeniu dziecka, (to nie znaczy, że w dresach, poplamiona kaszą) bez przerwy, właściwie, słyszy, że jest nierobem, nieudacznikiem, wrzodem na dupie, że jest tylko od przynoszenia piwa, że nic nie potrafi, że nic nie znaczy, że jest nikim, tylko dlatego, bo jej mąż dochrapał się (na przekrętach) dyrektora i wydaje mu się, że za 20 tys. miesięcznie, to on może i nią porządzić
ann13

Post autor: ann13 »

andreas, jeśli chcesz, masz ochotę, wejdź
na nieszufladę,
nieszuflada.pl

na górze, w lewym rogu, po otworzeniu strony wyświetla się pokaż wiersze, zmień, na spis autorów, w okienku szukaj, wpisz Syn Boga, pokaże ci się po lewej stronie, naciśnij na niego, zobaczysz jego wizytówkę, poczytaj, potem naciśnij na ilość utworów (41), wyświetlą ci się, poczytaj

a potem poczytaj to


https://www.google.com/webhp?hl=pl#hl=p ... 80&bih=681


taki może być efekt wmieszania dziecka
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Przeczytałem, ale to jest cężka schizofrenia.
Umysł ludzki to delikatny narząd i biada gdy jest zniszczony.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
ann13

Post autor: ann13 »

nie wiem, nie mogę diagnozować, bo nie jestem lekarzem, w sprawie k. szumskiego, którego upatruję w fatałaszkach ofiary, mogłabym się wypowiedzieć, tylko w oparciu o swoją wiarę, w równoważnię, skoro ojciec nie mógł, to matka powinna, dlatego też i mnie wkurwiają, z boku, takie kobiety, które dają, właśnie o to chodzi, że nie tylko z sobą, zrobić wszystko (z uproszczonego i nieobiektywnego punktu widzenia lepiej otaczać dzieci nędzą, niż bydlakiem)
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

w 2011 roku nieprawomocnie skazano w polsce ponad 13.000 osob w zwiazku z art. 207 czyli za znecanie,
z tego okolo 12.000 na kary pozbawienia wolnosci
niestety tylko okolo 2000 na bezwzgledne pw.
reszcie zawiesili, dali kuratora


..moze odwiesza..
ann13

Post autor: ann13 »

no co, przecież mamy w polsce politykę prorodzinną, poza tym, jakie to marnotrawstwo płacić z budżetu na byle boksera 30 złotych dniówki przez roczek (lepiej rządowi wypłacić premie, w ramach, nieudowodnionej przemocy, że podbił oko, albo nos rozkwasił, no wielkie mi halo), za czytanie książek na pryczy, a potem może jeszcze zasiłek dla bezrobotnych, bo nieprędko po wyroku i odsiadce znajdzie pracę, lepiej niech wszelkie koszty, takiego, co ma małą szkodliwość społeczną i wiadomo, że nie pójdzie pod szkołę strzelać, tylko się ograniczy do zacisza, poniesie z trójką dzieci, żona
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

w trakcie pełnego roku 2011 we wszystkich
zakładach karnych i aresztach śledczych przebywały ogółem 14.504 osoby, wobec których
wykonywano łącznie 17.808 orzeczeń z art. 207 kk.

ludzie sa nieszczesliwi
zdrowe, normalne, zrownowzone no i w koncu szczesliwe jednostki nie krzywdza innych
sama mam ochote czasem komus przypierdolic jak zapomne na chwile ze zycie jest piekne :)
ann13

Post autor: ann13 »

jest taki ładny, bardzo zrównoważony, nadzwyczaj spokojny, ale mocny, osobisty, cykl wierszy joanny figiel, o ojcu, który znęcał się nad nią i nad jej matką, jeśli będziesz miała czas i chęci, poczytaj, ja je czytałam, na jednym z portali, był taki tydzień, albo dłużej, gdzie je w wklejała po kolei, w imię walki z przemocą, teraz widzę są wykasowane, nie wiem, czy można je gdzieś znaleźć
elutka

Post autor: elutka »

m_r pisze:w 2011 roku nieprawomocnie skazano w polsce ponad 13.000 osob w zwiazku z art. 207 czyli za znecanie,
z tego okolo 12.000 na kary pozbawienia wolnosci
niestety tylko okolo 2000 na bezwzgledne pw.
reszcie zawiesili, dali kuratora


..moze odwiesza..
a swoją drogą ciekawe, ilu bekło za przemoc psychiczną..? taką bez świadków, w 4 ścianach, za przemoc ekonomiczną? kiedy nie ma obdukcji, a tylko opinie psychologów, psychiatrów?ciekawe jaka tu jest statystyka.
ann13

Post autor: ann13 »

wiem, że to możliwe, chociaż nawet i wstrętne, (życie pisze nienajpiękniesze, za to najlepsze awersacje) ale w zaufaniu i miłość do ukochanego, kobieta musi trzymać ¾ niepewności, a w niej, siebie utrzymywać, w jak najlepszej kondycji, zdolnej do niezależności, od początku każdego dnia, bo generalnie, facet to świnia, wcześniej, lub później, a wyjątki, tylko potwierdzają



że niektórzy nie mają jaj
(chociaż mam tu mętlik, bo jak na moje oko, to może jeden na 100000 je ma, co oznacza, że można się zapomnieć w niecałkowitym oddaniu;)


trochę żartuję, a trochę jednak nie ;)
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

pewnie niewielu ela, bo jak sama zauwazasz taka przemoc dzieje sie bez swiadkow
trzeba nagrywac, mowic bliskim itp.
sama przemoc ekonomiczna chyba nie jest przestepstwem
wynika z zaleznosci w wiezi materialnej, nie ma na to art.
jest to rodzaj przemocy psychicznej, nie wystepuje pewnie sama a z calym szeregiem dodatkowych dzialan nacechowanych wola krzywdzenia.
art. 207 mowi o przemocy fizycznej badz psychicznej
jesli wystepuje sam to wiecej chyba dzieje sie w sferze psychiki a przemoc fizyczna wystepuje w postaci ze tak niezrecznie sie wyraze lzejszej czyli jakies popychanie, wyganianie z domu np, swiecenie latarka w srodku nocy w oczy,
na agresywniejsze akty przemocy fizycznej sa inne artykuly.
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Znam może ze czterdziestu mężczyzn. Kilku walnęło żonę. Są sami dziś.
Można napisać: widziały gały co brały. Te kilka uderzonych kobiet postąpiło rozsądnie i już mają spokój(Szczegół społ.)
(Ogół społ.) Ludzie powinni postępować rozsądnie :)
Jednakże łatwo napisać, trudniej wprowadzić w życie. Prawda jest taka, że jesteśmy gówniarzami i w większości takimi umieramy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości