matka boska elektryczna

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

pełne szkło

matka boska elektryczna

Post autor: pełne szkło »

niepokalana
z głową
w blaszanych gwiazdach

ustami starych kobiet
uciszasz dzieci

zazdrośnie
spoglądasz na ich łokcie
poobijane i bardziej święte
niż najświętsze serce
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

Zrobilo sie 'swiatecznie'. Potrafisz widziec. Pozdrawiam.
I ♥️ gacek
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Zaglądam tu i zagladam, by za którymś razem napisać więcej niż: podoba się. Może to będzie dzisiaj ...
Żywe jest najbardziej święte, tylko czy to ciągle ta sama świętość? To inna świętość. Może ta prawdziwa ...

Pozdrawiam.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

no, jak mowi nasz nowy minister sprawiedliwosci : "ofiara powinna miec specjalne prawa, tym bardziej jesli ofiara jest dziecko "
dajmy chociaz zatem dzieciom prawo do swietosci
( bez zazdrosnie uwazam bylo lepiej )
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

ale nie mowie ze jest dobrze
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

m_r pisze:no, jak mowi nasz nowy minister sprawiedliwosci : "ofiara powinna miec specjalne prawa, tym bardziej jesli ofiara jest dziecko "
dajmy chociaz zatem dzieciom prawo do swietosci
( bez zazdrosnie uwazam bylo lepiej )
W moim u_tworze dzieci nie są ofiarami, ale rozumiem skojarzenie. Bez "zazdrośnie" nie będzie tego, co peel chce powiedzieć. Dotarło to do mnie z opóźnieniem...

Wszystkim dziękuje za wizytę i chwilę uwagi.

pozdr.

lila, to pierwszy tak zwięzły, dyskretny i zarazem wymowny komentarz, jaki otrzymałam w mojej cyber-karierze ;)
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

pe³ne szk³o pisze: lila, to pierwszy tak zwiêz³y, dyskretny i zarazem wymowny komentarz, jaki otrzyma³am w mojej cyber-karierze ;)
A mogłabyś, pełne szkło, przytoczyć komentarz lili? Bo lila, już po Twojej odpowiedzi, jak widać, usunęła swój post. Wcześniej już też tak robiła, kiedy zaczynała się orientować, że głupio wypadła.
Lila kolejny raz złamała regulamin. Proszę administrację o zajęcie stanowiska w w/w sprawie.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

Margot pisze:A mogłabyś, pełne szkło, przytoczyć komentarz lili? Bo lila, już po Twojej odpowiedzi, jak widać, usunęła swój post. Wcześniej już też tak robiła, kiedy zaczynała się orientować, że głupio wypadła.
Lila kolejny raz złamała regulamin. Proszę administrację o zajęcie stanowiska w w/w sprawie.
Niczego nie usunęła. Mój koment dot. oceny (10 - jest widoczna, gdy wejdzie się na 'laboratorium'), jaką lila wystawiła matce boskiej.

p.s. Nie warto spieszyć się z osądami.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

O, jak fajnie, że się pomyliłam co do lili.
Wierszowi się należało.

Pozdrawiam.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

Zamawiam przenosiny. 'Matce boskiej' laboratorium już nic nie pomoże - czas zadomowić się w wierszach... czy gdzieś.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ups ktos tu kreuje sie na stanczyka zapominajac ze siec to rozrywka i dlatego wychodzi z tego pajac, przepraszam szklo za dygresje choc jej nie rozpoczelam. a wiersz mnie po prostu wzruszyl, zabraklo slow stad sama ocena. to taka liryczna akupunktura niewiele wersow a kluja dokladnie w to co trzeba .
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

Dzięki za przenosiny.

Lila :) miło kłuć ...i wzruszać ;) pozdr.
stachu
Posty: 488
Rejestracja: 2006-08-14, 20:23
Kontakt:

Post autor: stachu »

santa ja nie kumam o co chodzi w tym wierszyku. od poczatku to czy to jest matka boska industrialna? bo jesli tak to wszysko rozumiem. sierotki fabryczne maja poobijane lokcie od pracy a wstretni fabrykanci nie maja serca. ale to strasznie naciagnae jest dlatego nie biore pod uwage. w tym wierszyku musi kryc sie jakis wiekszy zamiar. sens zakamuflowany ikona polskiej pop kultury. tylko qwa jaki?
poznaj stachu po zapachu
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

stachu - nie znoszę pomnikarskiej natury znacznej części polskiego narodu. A nie_znosząc jej, przyglądam się zwłaszcza pominkarskiej naturze w wydaniu społeczności Dębicy i zestawiam ją z obserwacją tzw. żywych. Po_wyższy u_tworek jest częścią cyklu.
Resztę sam sobie dopowiedz na własny użytek, wielokrotnie przełóż i wyłóż ;P

pozdr.

[ Dodano: 2010-01-03, 12:57 ]
*Po_wyższy u_tworek jest częścią cyklu "pomniki dębickie"
stachu
Posty: 488
Rejestracja: 2006-08-14, 20:23
Kontakt:

Post autor: stachu »

eeeeeee ja za gupi jestem.

buziaczki dziubuski
poznaj stachu po zapachu
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

gilgotki-ćwierkotki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości