pub

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
quenterro
Posty: 196
Rejestracja: 2006-12-14, 00:14
Kontakt:

pub

Post autor: quenterro »

alan jest z irlandii polnocnej i to widac. wlosy wykrecaja mu sie jakos zupelnie w inna strone niz powszechnym ludziom. gorna szczeka wyglada nieco jak dolna, dolna tez jak dolna. twarz ma pucolowata a usmiech serdeczny. przychodzi do pubu ok 8, zawsze na jedno lub dwa piwa. i tak zostaje, pali trawe i upija sie do poznej nocy. z regoly saczy regionalny owocowy cider o zlej reputacji. natch. ludzie w bath mowia, ze po natchu ludzie staja sie agresywni i bardziej niz po innym alkoholu skorzy do bijatyk, alan przeczy tej zasadzie, pije natcha z duma i w pelnym spokoju. ludzie go uwielbiaja, przyciaga do siebie jak magnes. potrafi lawirowac miedzy abstrakcyjnym zartem a gleboka refleksja na temat pubowego upodlenia. kiedys byl nauczycielem matematyki ale przeszedl na wczesna emeryture z powodu zaburzen psychicznych. wspomnial mi kiedys, ze jak dlugo zyje nigdy nie potrafil odmowic ludziom. zaproponujesz mu piwo, wypije. zaproponujesz hasz, zapali. podasz mu kokaine, wciagnie bez oporow. usmiecha sie i zartuje bez przerwy odurzony chmielem, ale nie sadze by byl szczesliwy. w pubie nie ma miejsca na szczescie.

cadrick to inny typ. morda przepita, glos chropowaty, usmiech szatanski, koszula w krate i lysina. nawalony dzien w dzien. niby taki prostak i wybuchowy, chamowaty typ. ale blyskotliwy jak malo kto. farmer z withshire. smieje sie zawsze demonicznie i niedyskretnie ilekroc powie cos debilnego.. np. ostatniej nocy. zobaczyl samolot na niebie i zaczal rozmyslac. mowil, ze dobrze by sie bawil gdyby tak mogl strzelac do tych wszystkich samolotow, a ilekroc by cos utrafil, bieglby do domu ogladac wiadomosci. takie tematy wypelniaja nasze pijackie noce.

tu, w tym pubie, zwanym rising sun odbywa sie codzienna walka o ocalenie angielskiej kultury pubowej, ktora zanika.. wlaczylem sie zupelnie przez przypadek. kilka tygodni temu, z nudow wszedlem na piwo i wpadlem w ten wir. zglebiam te dusze. umieram z nimi.
Awatar użytkownika
haiel selassie
Posty: 210
Rejestracja: 2007-08-07, 00:17
Lokalizacja: poland
Kontakt:

Post autor: haiel selassie »

no nie powiem ciekawa opowieść o Irlandczyku
.
"Bez jedzenia i bez spania, byle byłoby co pić, kiedy na harmonii Feluś zaiwania, trzeba tańczyć, trzeba żyć. Harmonia na 3/4 z cicha łka, ferajna tańczy...Ja nie tańczę... "
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

tak czytam i myślę ze trochę nudny ten tekst , sama obserwacja to nie wszystko
olga

Post autor: olga »

powszechna moze byc historia.
czlowiek zas, moze byc zwykly, przecietny, etc.
o ile pierwsza postac scharakteryzowales calkiem przyzwoicie, o tyle dalsza czesc tekstu jest mdla niczym przejrzaly melon, ktory zapomniano potraktowac pieprzem od wewnetrznej.
bardziej strawne byly twoje pierogowe wtrety.
i co sie stalo z twoimi naturszczykami?
wrzuciles ich na zbyt gleboka wode?
quenterro
Posty: 196
Rejestracja: 2006-12-14, 00:14
Kontakt:

Post autor: quenterro »

co to kurwa jest naturszczyk??
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15413
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

troche slabsza technika ale ogolnie ciekawie opisana stagnacja w jakiejs tam dziurze, o takiej szarej codziennosci nie jest wcale latwo cos napisac
dajcie zyc grabarzom
olga

Post autor: olga »

quenterro, o naturszczykach pisalam przy okazji twojego "filmu".

fobiak, to prawda, co nie zmienia faktu, ze dla mnie drugiej opisywanej postaci zabraklo ostrosci.
dean

Post autor: dean »

in the house of the rising sun... gdy knajpa tak się nazywa, to ja w nią wchodzę... u mnie to jakieś cyganerie, kontrasty... donnegal jeszcze ujdzie z nazwą i towarzystwem... nawet kulturalnie można tam po pysku dostać... po irlandzku...

kurde... tych gości nie da się nielubić... nie wiem jak wygląda kultura pubowa w wiltshire, ale dzięki takim typom - nie zginie... o to się nie bój... znałem kiedyś gościa... gdy wszedł do pubu był jak alan... pozdrów alana... z takimi moczymordami to warto się przewlec...

niby opis dwóch typów knajpianych, jakich wiele po knajpach świata, a chwyta - nadałeś im tożsamość... widzę te mordy... i o to chodzi...
Gruba Lola

Post autor: Gruba Lola »

in the house of the rising sun...

lub w "Bazie ludzi z mgły".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości