na naszym podwórku

twórczość niedokończona, niesklasyfikowana, nieformalna, tematy nieaktualne, zaniechane, niedające przyporządkować się do żadnego działu, miejsce ucieczki Józia z Gombrowicza
pełne szkło

na naszym podwórku

Post autor: pełne szkło »

pod kuchennym oknem
leży
pijana Wiosna

przygląda się tępo
jak Słońce
dobija Zimę
anty-czka
Posty: 2983
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Wg mnie wiosna nie powinna spoglądać tępo, radośnie, zachłannie, z satysfakcją, zachwycona czy jakoś inaczej. Ale nie tępo.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj
"Wiosna" ma kontekst symboliczny ja traktuję tę miniaturę jak kontynuację poprzedniej. dla mnie to taki "mini" cykl. ÂŚwiatło odsłania melinę a (podmiot liryczny "kochany") ma bolesne (tępe, tępy wzrok)przebudzenia następnego ranka. pozdro.
a tergo.
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

anty-czka pisze:wiosna nie powinna spoglądać tępo
....a dzieci powinny być beztroskie, a ich mamusie powinny się uśmiechać, a tatusiowie po winni być szczęśliwi.... i świat powinien być radosny.... ech gdyby nie ta wiosna :|

anty, przekażę Wiośnie twoje wytyczne odnośnie jej powinności heh ;)

Boob sprawiłeś mi dużą przyjemność swoim komentarze. A właściwie dwoma. Zawsze czuję się mile zaskoczona, gdy ktoś, interpretując, wlezie w moją skórę ;) Poza tym masz rację, to taka mini-seria: zakochuję się. Jest jeszcze trzeci u_tworek "pod wieczór". Pewno go tu kiedyś wkleję, kiedy myśl o wklejeniu go dojrzeje ;)

pozdr.
anty-czka
Posty: 2983
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Szkło ja nie o tym. Ale nie upieram się.
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

zjadłam wyraz... :|

tytulik cyklu: zakochuję się cierpko
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

biedna zima :-/
ale co tam wróci:)
Anty_Fobia bleeeee
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości