erekcjato zuchwale pozwalające zwątpić

nuel
Posty: 790
Rejestracja: 2013-02-06, 23:35
Kontakt:

erekcjato zuchwale pozwalające zwątpić

Post autor: nuel »

człowiecze ułomny...

jam jest!
nieskalana Matka
dziś święto mojego Dziecięcia
idź więc śmiało w procesji
ze śpiewem ku chwale Jego
do wrót co otwarte
bij pokłony!

padnij na kolana!
oddaj Mu hołd
i cześć
jak wszyscy którzy uwierzyli
twoje sąsiadki na swoich ławkach
i nieznajome z widzenia
w pokornie zwieszonych głowach

klęknij!
i ty w geście pokory
zrzuć ciężki kaftan grzechu zawiści
człowiecze!
oto dzieło Stworzenia
w Ciele mojego Syna
dziś objawione

jam jest!
nietknięta grzesznie
myślą nawet jedną
ze ślicznym Dziecięciem przy piersi
Matka
w cudzie
niepokalana poczęciem

























































































plagiatorka
nuel
ann13

Post autor: ann13 »

tekst mnie przyciągnął, lubię klimaty, wysokogórskie, więc się zastanowiłam, co by było, gdyby na końcu wystąpiła np. złodziejka trabantów z turbo dopalaniem zorganizowanym przez dwóch rosłych bałwanów, robiących za akumulator

nie wiem do czego przyczepić tę plagiatorkę, która brzmi dumnie, w obliczu corpus christi, nie znam się na klękaniu w kościele, ale wykluczam matkę (wyczekującą na becikowe), z kręgu plagiatorek, jezus był tylko jeden, a każda matka ma na szczęście, swoje ukochane, wyrodne, wybredne, czasem nie jedyne dziecko i nie sądzę, żeby w zrobieniu włosów, porywała się na kradzież praw autorskich marii













do niepokalanego poczęcia
mi się wydaje też, że przyjęcie ciała jezusa w postaci opłatka, nawet z fabryki, która przywłaszczyła sobie mąkę, na krzywy ryj, bez nazwiska rolnika, nie ma znaczenia, to jest tylko symbol, bo wierzę



















w cuda
nuel
Posty: 790
Rejestracja: 2013-02-06, 23:35
Kontakt:

Post autor: nuel »

eeee....
jak ja się nie lubię tłumaczyć ;-)
i też nie znam się na klękaniu
w związku z tym-zamazuję okular pewnie
a chodzi o to że nie tak to wygląda w pismach wszelkich-tej tematyki dotyczących
maria to tam dobrą i skromną mamą jest, owszem nawołuje te zabłąkane owieczki do pójścia za jej synem, ale przecież słabiutkim i s,łodkim głosem...namawia raczej-z pewnością bez tych wszystkich wykrzykników nakazu
z pewnością bez dobitnego "jam jest!" w moim mniemaniu-trącającego jednak pychą, a tak to - z pewnością maria siebie samej nie reklamowała.
pomijając fakt, że nie było to raczej na zasadzie ... idźcie! na kolana padajcie! oddajcie hołd! podziwiajcie! ach,podziwiajcie dzieło moje! TO JA jestem jego matką!

leć bracie- do empiku! cuda tam się dzieją! nowy tomik,ah!ah! ele jaki! lećcie wszyscy kupujcie i podziwiajcie! kupcie może z sześć, bo już wszyscy mają! zachwyćcie się do nieprzytomności! a to moje, MOJE dzieło!!!

po czym na końcu, w ostatniej strofie okazuje się, że pana tadeusza, to już wcześniej, ktoś zupełnie inny napisał ;-)

jam jest!
nietknięta grzesznie
myślą nawet jedną
ze ślicznym Dziecięciem przy piersi
Matka
w cudzie
niepokalana poczęciem

bo ona to:
"nietknięta myślą nawet jedną"
...czysta i poza zarzutem jakiegokolwiek myślenia
i
nie niepokalane poczęcie tylko ona

"niepokalana poczęciem"...

może powinno być "nieskalana"...w sumie-o to samo chodzi
pewnie wszyscy znają takich
nieskalanych pracą, a oczekujących w zamian















porofitów













i podziękowań




za trud włożony w unikanie














męczących sytuacji :-P
nuel
ann13

Post autor: ann13 »

no nie wiem nuel, maria podobno z krwi i kości była, to nie wiadomo co jej tam mogło strzelić do głowy i wyjść ustami, poza tym ja tę matkę na górze czytam z dzisiejszej perspektywy, że przyszła, zstąpiła patetycznie, afektowanie, zawalczyć o sprawy swojego syna (kto ma o nie dbać, księża biznesmeni usypiający dzieci na religiach? albo inni w sutannach, zboczeńcy), bo pewnie się nie znam
















na metafizyce :P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15411
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

moim zdaniem tekst nie ma nic wspolnego z nowym testamentem
jest wspolczesny i w skrocie mowi

"kazda by sie chciala pierdolic ale udaje swieta"

chodzi o babskie zaklamanie, podwojna moralnosc, wielka mi cnotka
dajcie zyc grabarzom
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości